.

Peněženky

Mincové peněženky

Ve svém obchůdku nabízím několik základních modelů peněženek.

Vyrábím klasické peněženky pro volný čas, peněženky a měšce na drobné mince, kartové peněženky, ale třeba i dolarovky a jiné typy.

Rádi byste si nechali vyrobit peněženku podle svých představ? Ano, dokáži ušít i na zakázku podle přání zákazníka. Stačí mě kontaktovat a sdělit svoji představu. Společně ji dotáhneme do finálního výrobku.

Opasky

Kožený opasek

Potřebujete řemen, který podrží Vaše kalhoty léta? Vyrábím opasky pro běžné nošení z kvalitních hovězích usní. Pokud toužíte po luxusním, vyjímečném pásku, mohu Vám nabídnout opasek z kůže English Bridle

Dříve než objednáte, je třeba vědět, jak dlouhý má Váš pásek být. Návod jak správně určit délku naleznete zde.

English Bridle

Řezačka a pásky

Co je English Bridle?

Kůže Bridle je tu už více než 200 let a právem ji lze považovat za součást britského národního dědictví obdobně jako Rolls Royce, Wimbledon …

Bridle označuje způsob, jakým je v koželužně zpracována hovězí kůže. Co způsobilo, že svojí kvalitou a vlastnostmi dodnes vyčnívá nad standardní produkcí? Je to zejména způsob zpracování.

Tradičně byla kůže ponořena do rostlinných činících roztoků, zejména z kůry anglického dubu. V 19. století byla kůže máčena až dva roky. V současnosti je proces díky přidání minerálních solí mnohem rychlejší. Kůže je poté napouštěna směsí přírodních tuků, lojů a vosků. To jí dodává odolný, pružný a voděodolný povrch, ideální pro uzdy (odtud Bridle), řemení a koňská sedla, která musí odolat všem povětrnostním podmínkám, včetně deště.
Výrobní proces je obecně velmi náročný na lidskou práci a proto nákladný! Ke zpracování jsou vybírány pouze ty nejlepší kusy prémiových kůží. Zpracování méně kvalitních materiálů by bylo neekonomické.

Středobodem výroby této usně bylo odjakživa městečko Walsall v srdci Anglie, kde dodnes působí koželužny jako J & E Sedgwick and J & FJ Baker, které vyrábějí nejkvalitnější Bridle useň na světě.

A jaký je smysl tohoto způsobu výroby?

  • Useň musí prostě vypadat dobře — to znamená, že musí mít výborné probarvení. To se s časem a používáním mění, musí být na pohled atraktivní, stářím získávat krásnou patinu. Materiál nesmí mít přirozené nedokonalosti, které jej oslabují.
  • Useň musí být na omak příjemná a flexibilní — jelikož je navržena pro použití v jezdectví, musí být pro koně pohodlná. Proto je ošetření rubové strany stejně důležité jako lícové. Useň na výrobku totiž přichází do bezprostředního styku s kůží zvířete a proto musí být hladká.
  • Useň musí být silná a odolná — život jezdce doslova závisí na tom, aby useň selhala. Uzdy a postroje jsou vystaveny poměrně vysokému zatížení, které musí krátkodobě tolerovat. U sedlářského zboží se obvykle očekává, že bude používáno více než 10 let. Musí být proto vyrobeno z materiálu, který je nejen silný, ale musí odolat i nepřízni počasí, znečištění …, které na výrobek působí mnoho let.

To všechno jsou důvody, proč je Bridle tak vyjímečný materiál. A kvůli tomu jsem si jej vybral i já pro výrobu luxusních opasků té nejvyšší kvality. Je to prostě nejlepší useň, která je pro daný účel k dispozici. Výborně se opracovává a dává vzniknout krásným a vyjímečným produktům. Ve chvíli, kdy opasek opustí mojí dílnu, můžu si být jistý, že svému nositeli bude přinášet radost a užitek. Díky svému charakteru a při dobré péči bude s přibývajícím věkem získávat osobitou podobu a charakter.

Myslím, že v dnešní době nevzniká mnoho produktů, jejichž vlastnosti by s časem zrály. English Bridle a výrobky z ní mezi takové určitě patří.

Chtěli byste mít takový opasek? Podívejte se, jak jej správně změřit a objednat.

Jak objednat opasek?

Řezačka a pásky

Všechny mé opasky jsou číslovány podle tzv. střední délky. Tzn. délky, kterou má opasek zapnutý na prostřední dírku.

Běžné velikosti pásků čísluji takto:

Velikost Rozsah délek
85 80 - 90 cm
90 85 - 95 cm
95 90 - 100 cm
100 95 - 105 cm
105 100 - 110 cm
110 105 - 115 cm
115 110 - 120 cm
Než objednáte nový opasek, je tedy důležité, abyste znali jeho délku.

Jak vzít tu správnou míru?

Máte-li opasek, který nosíte, položte jej na zem a natahněte, aby byl pokud možno rovný. Změřte vzdálenost od vnitřní strany spony (tam kde se trn spony dotýká) po střed dírky, na kterou opasek zapínáte.

měření délky opasku

Pokud opasek nemáte, změřte obvod pasu nebo boků, tam kde máte horní část kalhot s poutky, sukně …apod.

Objednávka

Pokud jste se rozhodli pro opasek z mé dílny, pošlete prosím objednávku na můj email. Najdete jej v kontaktech. Rád jej pro Vás vyrobím.

Pro hudebníky

Pro hudebníky

Potřebujete popruh ke svojí kytaře? Banju, nebo mandolíně? Pro jiný hudební nástroj? Sháníte desky pro svůj zpěvník nebo notový sešit? Jste na správné adrese.

Mnoho lidí v poslední době využívá kroužkový blok jako zpěvník. Je to řešení levné a poměrně variabilní. Takový blok může být zároveň originální, pokud jej zabalíte do vkusných kožených desek.

Zpěvník v deskáchKožené desky na zpěvník

Dále nabízím ručně vyráběné nástrojové popruhy. Standardní pevné, nastavovací, ale také popruhy na míru dle návrhů a podkladů zákazníka.

Na přání popruhy vybavuji záchytem na kabel, nebo pouzdrem na vysílač bezdrátového systému.

Podívejte se na pár příkladů mé práce.

Popruh pro mandolínupopruh pro mandolínu

Popruh pro basistu skupiny Benefitpopruh pro baskytaru Benefit

Popruh pro basistu skupiny Whatrockpopruh pro baskytaru Whatrock

Klasický popruh se záchytem pro kabel a jednoduchým zdobením.popruh kytaru

Zaujala Vás moje nabídka? Vyrobím popruh i pro Vás. Stačí se ozvat.

Skotské sporrany

Skotské sporrany

Začalo to mojí zálibou ve Skotsku a Skotské vrchovině.

Rozhlížel jsem se po vhodném sporranu ke svému kiltu. Nikde jsem nedokázal najít ten pravý. Nezbylo nic jiného, než si jej zhotovit sám. Od té doby se mnou jezdí po skotských horách, provází mě při toulkách českou krajinou.

Po nějaké době se začali ozývat známí i neznámí lidé a já postupně poslal do světa další. Chcete mít ten svůj? Dokáži pro Vás vyrobit semiformal sporrany, Rob Roy style sporrany v různých barevných kombinacích, se zdobením i bez.

Zdobený sporranZdobený sporran

Jednoduchý semiformal sporransemiformal sporran

Pošlete mi svoji poptávku na některý z kontaktů.

Pro nože

Nůž v pouzdře

Všechna pouzdra pro nože, které jsem vyrobil a vyrábím jsou zakázková práce přímo na míru konkrétnímu noži.

Aby pouzdro co nejlépe sedělo danému noži, je třeba, abyste ve mě vložili svoji důvěru a nůž mi poslali. Ozvu se Vám obratem s návrhem, který spolu doladíme do konečné podoby. Pouzdro poté vyrobím a společně s nožem Vám jej pošlu zpět.

Zde se můžete podívat na pár příkladů pouzder, která v minulosti vyšla z mojí dílny a spolehlivě slouží svým majitelům.

Vyrábím pouzdra na pevné nože různých typů a tvarů, pouzdro nože

pouzdra na zavírákypouzdro nože
pouzdro nože

nožíky malé k zavěšení na krk (tzv. neck knife)pouzdro nože

Každý design je konzultován s cílovým zákazníkem.

Výroba Vašeho vysněného pouzdra začíná tady.

Jiné výrobky

Náramky

Nenašli jste, co jste hledali? Máte o vlastní konkrétní představu? Podle Vašich přání a potřeb dokáži vyrobit také další výrobky.

Spojte se se mnou, něco spolu dokážeme vymyslet.